Trochę historii

Pierwsze makijaże trwałe wykonywane były w Chinach już ponad dwa tysiące lat temu. Do zdobień permanentnych wykorzystywane były urządzenia wykonane z cienkich pręcików bambusa i włókien jedwabiu. Igła umieszczona w pręciku, owinięta włóknem nasączonym barwnikiem wprowadzała pigment w momencie nakłucia.

Główna zasada powstawania makijażu permanentnego nie uległa zmianie, w dalszym ciągu polega na wprowadzaniu barwnika w warstwy naskórka. Dzięki szybkiemu rozwojowi mikropigmentacji, nowoczesnym urządzeniom i pigmentom makijaż permanentny można wykonać szybciej, bardziej dokładnie a przede wszystkim bezpiecznie. Zastosowanie nowoczesnych i bezpiecznych środków znieczulających minimalizuje ból odczuwany podczas zabiegu.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

W zależności od typu i kolorytu skóry od 2 do 5 lat. Gdy makijaż zaczyna tracić nasycenie, w każdym momencie może zostać odświeżony. Wielką zaletą odnowy jest możliwość dobrania zupełnie nowego kształtu i zmiana swojego wizerunku.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Wszystkie używane przez nas pigmenty, igły i urządzenia zostały przebadane dermatologicznie, uzyskały niezbędne certyfikaty jakości oraz spełniają wszelkie wymagania higieny.

Jak jest wykonywany?

Każdy zabieg poprzedza rozmowa, podczas której ustalany jest kształt i kolor optymalny do typu Państwa urody. Idealny makijaż permanentny powinien być bardzo naturalny, lekko podkreślać walory a maskować mankamenty.

Sam zabieg przebiega w kilku etapach:

  • Na skórę nanosimy lekko znieczulający fluid, który zacznie działać w ciągu 5 minut.
  • Delikatnie rysujemy igłą oraz farbą kontury, następnie ostrożnie otwieramy górną warstwę skóry. W międzyczasie lekko znieczulamy i dalej rysujemy kontury.
    Aby były one czyste i bez zarzutów, pracujemy niemal wyłącznie igłą-1. Kontury i cienie są wówczas bardzo delikatne i jasne.
  • Wprowadzamy pigment w naskórek.
    Aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt, zawsze pracujemy na dwóch różnych pigmentach.

Czy zabieg boli?

Ból jest niestety sprawą indywidualną – tak jak podczas zastrzyku. Dokładany jednak wszelkich starań, aby go zminimalizować . Pracujemy delikatnie i tak staramy się przygotować skórę, żeby odczuwali Państwo zaledwie mrowienie.

Jak długo się goi?

Jedyna niedogodność po wykonanym makijażu to złuszczenie się naskórka na 3-4 dzień po zabiegu. Na przyspieszone gojenie ma wpływ odpowiednia pielęgnacja i natłuszczanie.